TECHNOLÓGIE » Systém oblékání Craft

Systém oblékání Craft

Zameriavame sa na výkonnosť už od roku 1977
Už od roku 1977 sme aktívne zapojení vo výskume a vývoji systému pre zlepšenie ventilácie a odvodu vlhkosti z rôznych druhov látok. Plody tejto našej snahy tvoria tzv. "Princíp Craft". Systém, ktorý poskytuje funkčné tréningové aj pretekárske oblečenie - oblečenie, ktoré zaisťuje najlepšie možné mikroklímu (teplotné a vlhkostné podmienky najbližšie kožu) pre optimálny výkon.
Intenzívny tréning vedie k produkcii významného množstva potu. Tak to má byť, len takto spoznáte, že posúvate svoje hranice. Ak však nepoužívate funkčné oblečenie, pot zostáva na koži a blokuje póry, čo spôsobuje nárast telesnej teploty. Nakoniec sa oblečenie stane premáčanú, studenú a ťažkú ​​šupkou, neúprosne znižujúce Vašu výkonnosť. Avšak, ak športujete vo funkčnom oblečení, koža zostáva prakticky suchá a bude si udržiavať ideálnu "pracovnú" teplotu. Funkčné oblečenie Craft sa skladá až z troch vrstiev, kde každá vrstva tvorí samostatný článok reťaze.
1. vrstva
Základná vrstva, ktorá účinne odvádza vlhkosť z pokožky a zhromažďuje ju na svojom vonkajšom povrchu. Tu sa vlhkosť buď odparí alebo prejde do ďalšej vrstvy oblečenia. Pre zaistenie správnej funkcie prvej vrstvy je nutné, aby bola nosená priamo na tele, pod ostatnými vrstvami, bez ohľadu na počasie.
2. vrstva
Druhá vrstva sa stará o tepelnú izoláciu, "hreje" a odvádza vlhkosť z prvej vrstvy von. Craft vyrába širokú škálu oblečenia druhej vrstvy v rôznych štýloch a strihoch, ktoré rešpektujú nároky rôznych športov. V momente kedy teplota klesá dole, druhá vrstva zachytáva cenné telesné teplo, aby obmedzovala Vašu slobodu pohybu.
3. vrstva
Tretia vrstva je ešte viac o porozumenie nárokom daného športu ako predošlé dve. Tretia, najvrchnejšia vrstva tvorí štít proti nepriazni počasia a poskytuje pohodlie bez ohľadu na okolité podmienky. Tretia vrstva chráni proti dažďu a vetru, zatiaľ čo účinne odvádza vlhkosť z vnútorných vrstiev. Štúdiom toho, ako sa pohybujú a potí cyklisti, lyžiari a bežci sme dospeli k vedomostiam, ktoré nám umožňujú navrhnúť túto vrchnú vrstvu s optimálnym strihom a funkcií práve pre tieto športy.