Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. VŠETKO O NÁKUPE
  3. STAROSTLIVOSŤ O TOVAR

Pravidlá pre používanie a údržbu výrobkov značky CRAFT:

dôsledne dodržujte spôsob ošetrovania podľa symbolov uvedených na etikete výrobku výrobky perte s rovnako farebnou bielizňou a nepoužívajte aviváž výrobky majú zníženú odolnosť voči zatrhávaniu.

Dbajte preto na zvýšenú opatrnosť pri používaní napr. batohov, suchých zipsov. bezpeč. pásu a pod. oblečenie chráňte pred zbytočným vystavovaním UV žiareniu prípadné žmolkovanie, ktoré je spôsobené jemnosťou pleteniny, nemá nepriaznivý vplyv na funkčnosť výrobku a nie je dôvodom na reklamáciu pri nákupe oblečenia dbajte na výber správnej veľkosti.

Pri voľbe nesprávnej (príliš malej) veľkosti alebo pri nešetrnom spôsobe obliekania, môže dochádzať k narušeniu plochých švov, obzvlášť pri cyklistických a bežeckých nohaviciach.

Pri bielizni by mohlo dôjsť k pusteniu ôk v pletenine vplyvom veľkého napätia v oblasti švov.

Takto vzniknuté závady nie sú dôvodom na reklamáciu.

 

Starostlivosť o nepremokavý odev:

aby danému odevu čo najdlhšie zostali vlastnosti aké mal pri jeho kúpe, je nanajvýš nutné dodržiavať základné pravidlá:

pri kúpe oblečenia dbajte na výber správnej veľkosti. Pri zvolení nesprávnej veľkosti dochádza k jeho prílišnému opotrebovaniu.

dodržiavajte dôsledne spôsob ošetrovania odevu podľa symbolov uvedených na etikete výrobku

neuskladňujte odev zbalený, vlhký či mokrý po dlhšiu dobu, aby sa nezničila páska, ktorou sú podlepené švy alebo, aby nezačal plesnivieť

špinavý odev odporúčame prať iba v špeciálnych prípravkoch určených na pranie outdoorového oblečenia. Tieto prípravky neodstránia impregnáciu vo vrchnej látke, na rozdiel od niektorých bežných pracích prostriedkov

nepoužívajte aviváž nenechávajte odev dlhú dobu na priamom slnku po opakovanom praní je vhodné impregnáciu vo vrchnej látke aktivovať tepelným ošetrením - vyžehliť na nízku teplotu, vyfénovať špina, pot, kyslé dažde, početné pranie a vystavenie odevu oderu spôsobujú opotrebenie impregnácie vo vrchnej látke.

Pokiaľ kvapky dažďa nezostávajú na vrchnej látke a vsakujú sa dovnútra, je nutné impregnáciu aktivovať - ​​žehlička, fén na nízku teplotu alebo reimregnovať špeciálnym prípravkom na to určeným.

Toto vsakovanie sa vody do vrchnej látky však nemá vplyv na funkčnosť výrobku a nie je dôvodom na reklamáciu.

Starostlivosť a údržba

Funkčné oblečenie zo syntetických materiálov je na svete len niekoľko desaťročí.

Neverte preto zaručeným „babským“ radám, ale riaďte sa nasledujúcimi postupmi.

Predovšetkým dôsledne dodržujete spôsob ošetrovania podľa symbolov uvedených na etikete výrobku.

Pranie

Výrobky perte na maximálnu možnú teplotu, ktorá je uvedená na štítku. Kvôli poteniu totiž v oblečení zostávajú odpadové látky vylúčené telom, čo je dokonalá živná pôda pre rôzne mikroorganizmy a baktérie. Výskumy ukazujú, že pranie na 30 ° C nedokáže odevy zbaviť všetkých organických nečistôt. Používajte tekutý prací prostriedok, radšej perte častejšie a dávkujte ho menej. Perte tiež bez aviváže a impregnačných pracích prostriedkov. Obe varianty by mali za následok obmedzenie funkčnosti oblečenia. Dávajte do práčky dávky rovnako farebného oblečenia a zapnite všetky zipsy a cvoky.

Sušenie

Sušenie v sušičke neodporúčame alebo rovno vylučujeme jedným zo symbolov na etikete funkčného športového oblečenia. Nechajte ho ideálne preschnúť pri izbovej teplote.

Žehlenie

Ak patríte medzi náruživé žehličky/žehliče, tak pri funkčnom oblečení opatrne! Ak žehlenie priamo nevylučujú symboly, žehlite iba na jemný stupeň (bez pary). Neodporúčame priamy styk žehličky s funkčným oblečením, vždy žehlite cez kus látky, ako je napríklad utierka alebo uterák. Avšak, ak bolo vaše oblečenie ošetrené z výroby pomocou DWR technológie, naopak túto trvalú impregnáciu znovu aktivujte prežehlením (opäť cez kus vhodnej látky).

Ďalšie odporúčania

Funkčné oblečenie zo syntetických materiálov má zníženú odolnosť proti zatrhávaniu.

Preto buďte opatrní pri používaní batohov, suchých zipsov, bezpečnostných pásov, šperkov a podobne. Odevy tiež ochraňujte pred zbytočným vystavovaním UV žiareniu.

Pri nákupe dbajte na výber správnej veľkosti. Voľbou nesprávnej (príliš malej) veľkosti alebo nešetrným obliekaním by ste mohli narušiť ploché švy, najmä pri nohaviciach.

Upozorňujeme, že prípadné žmolkovanie jemného úpletu nemá vplyv na funkčnosť výrobku a nie je dôvodom na reklamáciu. Tiež pustené oká v pletenine bielizne zapríčinené napätím v oblasti švov nie je možné reklamovať.