TECHNOLÓGIE » Ergonomie a design

Ergonomie a design

Roky tvrdo pracujeme na tom, aby sme porozumeli individuálnym potrebám ako vrcholových športovcov, tak aj hobíků. Študujeme ich pohybové vzorce, pre každú časť tela meriame objem vyprodukovaného potu a tepla. Naše hlboké znalosti toho, ako telo pracuje počas intenzívnych športových výkonov nám na jednu stranu dávajú dôveru v to, čo robíme, na druhú stranu zisťujeme, že nič nie je večné. Techniky behu, jazdy na bicykli, lyžovanie, to všetko sa postupne vyvíja a mení. Rovnako rýchlo sa menia požiadavky športovcov na ergonómiu a funkciu oblečenie. Snaha vyhovieť týmto požiadavkám nás tlačí dopredu vo vývoji špičkového športového oblečenia. Oblečenie, kde funkčnosť a moderný vzhľad tvoria jeden celok. 
Každý šport má iné nároky 
Ako sa pohybuje noha v nášľapy na bicykli? Ako sa Tim De Boom pohyboval behom posledných desiatich kilometrov pri havajskom Iron Manu? Ako Jens-Arne Svartendahl, Alexander Legkov, Ella Gjömle a Charlotte Kalla trénujú? A ako Jens Byggmark prechádza prvou slalomovú bránku? Odpovede na otázky tohto typu nám pomáhajú definovať odlišnosti v nárokoch, ktoré jednotlivé športy kladú. 
Vieme, že kľúčom k úspešnému návrhu napríklad drese pre cyklistu je porozumenie pomeru medzi ramenami a bokmi, rovnako ako pomer medzi chrbtom a hrudníkom. Ekvivalentom pre komplet na bežky je potom vypátraní ako pracujú paže, ramená, boky a nohy počas toho, keď sa lyžiar odráža vpred. 
kompresné materiály 
Poslednou dobou môžeme sledovať veľký pokrok vo vývoji kompresných látok a Craft je dlhodobo jedným z ťahúňov tohto vývoja. Naše najpokročilejšie látky kombinujú Meryl a Lycru, môžeme tak dosiahnuť v každom mieste oblečení iného stupňa kompresie, presne tak, ako je potrebné. 
Vďaka tomu naše výrobky pomáhajú stabilizovať kĺby pri pohybe, znižujú otrasy a uľahčujú sťah svalu, takže šetria energiu a zvyšujú výkonnosť športovcov. Kompresný materiály používame v našej Elite kolekcii. 
design 
Športový strih, správne umiestnené ventilačné panely, švy a optimálnu použitej látky spolu vytvárajú okrem príťažlivého vzhľadu aj efektívne celok. Vhodne zvolené farby a vzory našich produktov prispievajú k duševnej pohode športovcov, ktorá je počas výkonu nemenej dôležitá. Naše športové oblečenie sa vyznačuje veľkým dôrazom na detail. Dizajn, strih a použité materiály vytvárajú perfektný harmonický celok, ktorý Vás pripraví na náročné chvíle športového výkonu. 
bodymapping 
Základom pre vytváranie optimálneho mikroklímy na tele športovca je správne mapovanie potiacich zón. Pokiaľ vieme, kde sa športovec potí najviac, môžeme usmerniť tok vzduchu cez odev priamo do týchto miest a zabezpečiť tak, že sa telo nebude prehrievať. 
V spolupráci s nemeckou športové univerzitou v Kolíne sme zostavili podrobné testy mapujúce krvný tok a miesta, ktoré sa pri športe zahrievajú. Riešením pre tieto potiaca zóny (napríklad v podpazuší a na chrbte) sa potom stávajú ventilačné panely a odľahčené materiály s nízkou hustotou pleteniny.