TECHNOLÓGIE » Cyklistické vložky

Cyklistické vložky

Naše cyklistické vložky sú rezané za pomocou prelomovej technológie Lasercut Tech ®. Táto technológia nám umožňuje odstrániť prebytočné množstvo peny presne tam, kde treba. Môžeme sa tak sústrediť na funkčnosť bez problémov s nepohodlnými zvyšky peny. Navyše tak zväčšujeme prúdenie vzduchu cez vložku.

ELITE

Cyklistická vložka Elite využíva švajčiarsku technológiu ohybných karbónových vlákien pre zvýšenie odvodu vlhkosti a komfortu počas dlhých jázd. Karbónové vlákna najbližšie koži efektívne odvádzajú vlhkosť, regulujú teplotu a majú výborné antibakteriálne vlastnosti bez akýchkoľvek chemických úprav. V porovnaní so svojím predchodcom má nová vložka Elite o niečo väčší vybrania v stredovej časti k dosiahnutiu lepších anatomických charakteristík. Estetickým rozdielom je nová, zelená farba. 
Vložka Elite sa skladá z troch top technológií a materiálu elastického vo všetkých smeroch, ktorý neustále kopíruje pohyby Vášho tela. Tieto cyklistické vložky sú bezšvíkové, anatomicky tvarované, antibakteriálne a rešpektujú rozdiely medzi anatómiou ženy a mužov. Sú vyrábané z OekoTex® certifikovaných materiálov a pien najvyššej kvality. Vložka Elite je dostupná v troch hustotách v závislosti od hmotnosti jazdca. XS / S je navrhnutá pre cyklistov s hmotnosťou medzi 55-75 kg. M / L pre jazdca do 95 kg a XL / XXL je kategória 90 a viac kg. 
Technológia č. 1 Na začiatku je vložka poskladaný z niekoľkých vrstiev peny, bez AKÉHOKOĽVEK spojiva. Medzi tieto vrstvy necháme prúdiť horúci vzduch, tým sa jednotlivé vrstvy v tenkej vrstve nataví a spoja do jednej. Tento proces umožňuje spojenie pien rozdielnych hustôt. Toto spojenie je navyše bez akýchkoľvek prekážok v transporte vlhkosti. 
Technológia č. 2 Druhá technológia je o vnútornej vrstve peny s vysokou hustotou (100kg). Jedná sa o penu s uzavretými vzduchovými bublinami, ktorá si zachováva vysokú hustotu, poskytuje výbornú oporu a umožňuje lepšie prúdenie vzduchu než akákoľvek iná polyuretánová pena. 
Technológia č. 3 Tretí kľúčovou vlastnosťou tejto vložky je tzv. GEL Injection Anti-shock System. Ten tvoria tri samostatné gélové výstelky, ktoré tlmia vibrácie prenášané od kolesa. Gél je netoxický parafínový olej vstrekovaný viacerými otvormi pre ideálne rozloženie. Dve tieto výstelky sú umiestnené pod sedacími kosťami a jedna v stredovej oblasti. Tento systém konštrukcie výsteliek výrazne tlmí vibrácie a tlak na tieto citlivé partie. 
Technológia č. 4 Vložka Elite je dostupná v troch veľkostiach s rozdielnymi hustotami, čo znamená, že každý jazdec nájde tú svoju. Jedná sa o veľkosti XS / S, M / L a XL / XXL. 
Hrúbka peny: 
10 mm - sedacia časť 5 - 6 mm - stred 3 mm - okraje

PERFORMANCE

Nová verze této vložky je založena na předchozí, populární vložce Performance. Má stejně umístěné tlakové zóny, ale vylepšený systém tvarování, vyšší hustotu a Eva Anti-shock System pro tlumení vibrací. Navíc jsme zvýšili přesnost řezu technologie Lasercut Tech®, takže v kritických partiích je vložka komfortnější. Vložka Performance je třívrstvá, bezešvá, anatomicky tvarovaná, antibakteriální, vyrobená z materiálů a pěn nejvyšší kvality s Oeko-Tex® certifikátem.

První vrstva

První vrstva je vyrobena z potisknuté elastické textílie, skrz kterou můžeme vidět, co je vespod. Je to jakási mapa této technologie.

Druhá vrstva

Druhá vrstva je vyrobena ze speciální pěny s vysokou hustotou a výbornými parametry tlumení a prodyšnosti, které je dosaženo díky technologii uzavřených bublin vzduchu. Tato vrstva je řezána laserem pro co nejpřesnější tvar, čímž je dosaženo optimálního komfortu.

Třetí vrstva

EVA Anti-shock System tlumí jak velké rázy, tak i drobné vibrace v horizontálním a vertikálním směru. Tato vrstva je 3mm silná, perforovaná 2mm otvory pro zlepšení ventilace. EVA pěna je pokryta elastickou textílií, která snižuje tření a chrání Anti-shock System během používání a praní. Eva Anti-shock System je umístěn v sedací části vložky.

Tloušťka pěny:

  • 10 mm - sedací část
  • 6 - 8 mm - střed
  • 4 mm - okraje

Hustota pěny: 100 kg

ACTIVE

Vložka Active je navrhnutá tak, aby sedela všetkým typom jazdcov a tak, aby každú vychádzku pretvorila v komfortnej zážitok. Pre sezónu 2012 bola vložka vylepšená ako po anatomickej stránke, tak aj hydrofilné úpravou, ktorá zvyšuje schopnosť transportu vlhkosti vďaka technológii dutých vlákien. Vložka Active je bezšvová, laserom rezaná, antibakteriálne, anatomicky tvarovaná, vyrobená z materiálov a pien najvyššej kvality certifikovaných Oeko-Tex®. Vložka poskytuje ideálne tlmenie pri jazde na bicykli vďaka vhodne navrhnuté sedacej časti a elastickým materiálom. 
Hrúbka peny: 
10 mm - sedacia časť 4 mm - stred 2,5 mm - okraje Hustota peny: 80 kg 
COOL BIKE BOXER 
Jedná sa o vložku s 6 mm silnou stredovou časťou a 1,5 mm silnou vonkajšou časťou pre zvýšenie komfortu. Bezšvová, antibakteriálne, anatomicky tvarovaná vloá se pohybuje společně s Vaším tělem a je odolná vůči vodě, mořské vodě a kyselému potu.

 

Tloušťka pěny:

  • 6 mm - střed
  • 1,5 mm - okraje

Hustota pěny: 70 kg